rodzicielstwo jest trudne

Czy ktoś Ci obiecywał, że będzie łatwo??

Czytałam już gdzieś kiedyś, że my rodzice jedziemy na tym samym wózku i zgadzam się z tym. Jeden wózek jest cięższy, drugi lżejszy, lecz każdy z nas ma swoje rozterki, słabsze dni albo i totalnie przej…, bóle głowy spowodowane ciągłym płaczem czy totalne zmęczenie materiału. Moda na licytowanie się, kto ma gorzej jest teraz powszechnie popularna, tylko czy to ma jakiś sens. 

Rodzicielstwo jest trudne

Raz bardziej, raz mniej, lecz czy ktoś Ci obiecywał, że będzie łatwo??? Mi nie, ale nigdy też nie wnioskowałam, że jest łatwe po godzinnej zabawie z cudzym dzieckiem. Jest wielka różnica, mieć dziecko ( nie swoje) na dwie godzinki pod opieką, a mieć swoje ( bardziej czy mniej wymagające ) na 24 h. Prawda, Drogi Rodzicu??

Jeśli nie jesteś jeszcze rodzicem, musisz sobie zdać sprawę z jednej rzeczy. Kiedy nim wreszcie zostaniesz i choćbyś pragnął tego ponad wszystko, przyjdą takie chwile, kiedy będziesz miał ochotę spasować, kiedy będziesz sterany całym tym rodzicielstwem. Przeważnie jest to stan chwilowy, który szybko mija. Czasem wystarczy się zwyczajnie wyspać lub wyjść z domu na jakiś czas i odsapnąć od całej rodzicielskiej otoczki. Rodzicielstwo jest trudne, to ciężka praca, fizycznie może mniej, ale psychicznie niejednokrotnie wyczerpująca. O tym jednak można się przekonać dopiero wtedy kiedy posiadasz własne dzieci. 

Czy warto więc pchać się w pieluchy, z których dziecko szybko wyrasta i dopiero potem zaczynają się schody. Jak powiadają, większe dzieci – większe kłopoty. 

Na to pytanie każdy rodzic powinien odpowiedzieć sobie sam.

Osobiście odczuwam, że warto…

Nawet gdy od dłuższego czasu nie przespałam całej nocki i nie miałam dnia spędzonego w ciszy i spokoju. Nawet gdy ciągle trzeba wszystko planować pod dzieci, a czasami chciałoby się zupełnie inaczej. Czy kiedy staram się wykrzesać z siebie resztki sił, żeby zająć się Nimi gdy są chore i marudne.

Jakby nie było, za tą ciężką pracę otrzymujemy codziennie wynagrodzenie. Bezcenny  uśmiech dziecka, Jego pierwsze kroki i słowa, później rozmowy, słowo „kocham” na dobranoc, wspólne wieczory i patrzenie na to, jak układa sobie przyszłość, sprawiają, że zapominamy o tych ciemniejszych stronach rodzicielstwa.

To jednak też potrafi zrozumieć tylko rodzic…

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

  • Młoda Mama
    17 października 2017 at 04:47

    Widząc jak układa sobie przyszłość często będziemy wracać do wspomnień kiedy dzieci były małe i tylko dla nas.
    Niekiedy bedziemyw chcieli aby na choćby małą chwilę cofnąć się do danego momentu z dzieciństwa dziecka.

    Niestety tak jest i to mówi bardzo dużo mam, które posiadają już dorosłe dzieci.

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl