Jaki ojciec taki syn – czy będzie tak u nas??

Jeszcze nie wiem, czy będziesz miał charakterek bardziej po mnie czy po tatusiu, ale wiem, że gdyby tak się dało, to wydobyłabym z siebie i z Twojego taty te najlepsze cechy, które pozwolą Ci przejść szczęśliwie przez życie. Z pewnością każdy rodzic zrobiłby tak dla swojego dziecka, niestety  jest to niemożliwe. To nie my decydujemy o tym jaki będziesz, jednak wielu rzeczy możemy Cię nauczyć, a niektórych spróbować oduczyć, jeśli nabędziesz cechy, które naszym zdaniem nie uczynią z Ciebie dobrego człowieka.

Chyba większość z rodziców ma jakiś obraz swojego dziecka za kilka czy kilkanaście lat. Wielu z nich nawet marzy o konkretnym scenariuszu życia dla swojej pociechy lub bynajmniej wie, co chciałby dla swojego dziecka. Póki co ja nie potrafię wyobrazić sobie kim będziesz  w przyszłości. Nie mam też niespełnionych ambicji, które mogłabym przelać na Ciebie, choć w zasadzie kilka by się znalazło, lecz nie marzy mi się, żebyś to właśnie Ty je spełnił. Mam jednak w zanadrzu kilka cech, które chciałabym, żebyś posiadał  już jako dorosły facet. Nie są to jednak moje cechy charakteru,  na co by Ci było potrzebne przejmowanie się każdą pierdołą czy beczenie na serialach. Jest jednak kilka, które posiada Twój tata i z całego serducha życzę Ci żebyś miał je właśnie po Nim.

 „Jaki ojciec taki syn”

Czy będzie tak u nas? To się okaże w przyszłości. Po mamusi też musisz coś mieć – chyba mogę znaleźć w sobie coś w miarę normalnego 😉 , więc całkiem tatusiowy nie musisz być 🙂

Jednak te cechy z pewnością pomogą Ci w życiu.

 

Pewność siebie

Poniekąd z tym trzeba się urodzić, ale nie do końca. Pewności siebie uczy również życie, a na początku uczą rodzice czy nauczyciele w szkole. Może słowo „uczą” to za dużo powiedziane, ale wiele robią, żeby dziecko nabyło tę cechę. Dlatego ja również zrobię wszystko co w mojej mocy, żebyś mógł ją czuć każdego dnia, no chyba że masz ją we krwi 🙂 Nie chodzi mi tutaj o to, żebyś był egoistą, nie zwracał uwagi na innych, był zarozumiały i chodził dumny jak paw ( ponieważ ludzie pewni siebie często właśnie tacy są), lecz żebyś zawsze pewnie stąpał po ziemi i bez problemu pokonywał swoje słabości.

Optymizm

To nawiązuje do pierwszej cechy, gdyż ludzie pewni siebie zazwyczaj optymistycznie spoglądają na świat. Twój tata i ja nawzajem  uzupełniamy się w tej kwestii, ponieważ ja częściej widzę te ciemne strony, za to On jest pewny, że będzie wszystko dobrze, cokolwiek by się działo. Z własnego doświadczenia wiem, że optymistom żyje się lepiej. Pamiętaj, że my sami przywołujemy pewne sytuacje, dlatego trzeba myśleć zawsze pozytywnie, a wtedy będzie wszystko dobrze.

Niezależność

Dobrze jest być niezależnym, samemu radzić sobie w życiu, dążyć do celu własnymi siłami, czasem powoli, ale samodzielnie. Są jednak sytuacje, kiedy warto przyjąć pomoc od innych, a przy tym wszystkim chciałabym, żebyś Ty również potrafił wesprzeć osobę w potrzebie. Niezależność, samodzielność… i ta duma z samego siebie, że wypracowałeś cokolwiek własnymi siłami. Naprawdę fajne uczucie. Czasem wystarczy wykonać samemu małą rzecz, a uwierz mi, że niesamowicie podnosi własną samoocenę.

 

Odpowiedzialność

Za swoją rodzinę przede wszystkim. Chciałabym, żebyś w przyszłości uwił swoje cieplutkie gniazdko, no a wtedy będziesz musiał zdać egzamin z odpowiedzialności za drugiego człowieka, a w zasadzie będziesz musiał wykazywać się w tym temacie każdego dnia. Twój tata, póki co, zdaje ten egzamin pozytywnie i jestem pewna, że będziesz równie odpowiedzialny jak On.

Pracowitość

Oj, tak…Twój tata jest pracowity i wiele potrafi zrobić sam. Dobrze mieć taką zaletę. Tylko pamiętaj, że praca to nie wszystko. Trzeba też żyć !!!

To tylko moje małe sugestie. Kilka cech charakteru, które wybrałabym właśnie Tobie jeśli miałabym taki wybór. Jednak nie mam. Będziesz miał swój temperament, a w zasadzie już go masz, oj tak….upartość już się daje we znaki 😉 , swoje poglądy i swój sposób bycia i  tak naprawdę to bądź po prostu dobrym i szczęśliwym człowiekiem. 

 

 

 

 

 

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl