jestem kurą domową

Jestem Kurą Domową ale nie gdaczę, że jestem rozżalona z tego powodu

To moja decyzja, a raczej szereg decyzji podejmowanych przez ostatnie lata przyczyniły się do tego, że jestem tu gdzie jestem. Tak jestem Kurą Domową, a macierzyństwo jest główną rolą jaką teraz odgrywam. I tylko tyle…?? Tak, aż tyle… Wszystkie trzy razy kiedy decydowaliśmy się na dziecko były zaplanowane, więc wiedziałam z czym to się wiąże i byłam świadoma tego, gdzie i z kim będę głównie obcowała w najbliższym czasie. Zatem…

Jestem Kurą Domową ale nie gdaczę, że jestem rozżalona z tego powodu

Mało kiedy też nazywam ten stan po imieniu. Nie mówię na siebie „Kura Domowa” i to wcale nie dlatego, że mam jakikolwiek żal do mojego losu, który „kazał” wybrać mi taką drogę. Zwyczajnie uważam, że tzw kura nie ma nic wspólnego ze mną. Kim zatem jestem??

Mamą trójki dzieci i żoną dbającą o dom

I podobnie jak każdy, mam swoje problemy, mam gorsze dni, mam kompleksy i wcale nie mam się lepiej bo „siedzę w domu”. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Moja praca ogranicza się ciągle do tych samych czynności, ale… są jeszcze ambicje, które gdzieś tam siedzą w tym „kurzym grzebieniu ” na czubku głowy. Dodam jeszcze, że owe zawsze były, ba nawet starałam się je spełnić, odnosząc małe sukcesy ale i porażki, które sprawiły iż stałam się bogatsza o pewne doświadczenia i mogę śmiało powiedzieć, że życie sporo mnie już nauczyło.

 

Więc Ty też nie gdacz i nie wstydź się mówić na forum czym się zajmujesz na co dzień. Ten kto odrobinę zna życie zrozumie, że  właśnie w tym się odnajdujesz, że jesteś szczęśliwa, że to co robisz ma sens, ale również to, że też masz czasem ciężko.

Powiedz to na głos, z podniesioną głową!!!

Ja tak właśnie robię i dostrzegam wtedy szacunek ze strony innych osób. Jestem również dumna za tę przypisaną mi cechę jaką jest wszechstronność. Takimi osobami warto się otaczać, jeśli zaś ktoś uważa inaczej to proszę bardzo, ale czy rzeczywiście wtedy zasługuje na przypisanie do zacnego grona Twoich przyjaciół??

Jeśli zaś narzekasz, że się nie rozwijasz, że nie możesz imprezować, że nie poznajesz nowych ludzi, tylko biegasz z pampersami, ścierami i starasz się non stop dogadzać innym a nie sobie, to cholera zmień to!!! Jeśli zaczynasz się dusić w byciu Kurą Domową, to zaczerpnij świeżego powietrza wychodząc z „kurnika”. Zrób coś  dla siebie, a w przypadku gdy nie masz takiej możliwości, to przeczekaj ten stan cierpliwie, lecz nie biernie, tylko wykorzystaj ten czas na bycie najlepszą mamą na świecie i Królową w stworzonym własnymi siłami rodzinnym gniazdku!!

Nie gdacz zatem tylko zatrzepocz swoimi skrzydłami i ruszaj do przodu 🙂 Może to jest właśnie odpowiedni moment, żeby zacząć spełniać swoje ambitne cele i marzenia lub bynajmniej spróbować zrobić krok do przodu!! Czasem na przekór wszystkim i wszystkiemu, czasem pod wielką górę bez wsparcia od strony innych, ale zgodnie ze swoimi zamysłami!!!

Więc jak Drogie Domowe Królowe!! Idziemy do przodu?? Czy zostajemy tu gdzie jesteśmy?? Decyzja należy do Nas samych. Najważniejsze, żeby była to decyzja zgodna ze swoimi ambicjami, zgodna z samym sobą 🙂

Pozdrawiam

 

Share on FacebookShare on Google+
Tagi:

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

  • Ania, Kęsy Codzienności
    8 listopada 2017 at 19:06

    Podbudowuje aż mnie dzisiaj. 😃 Ja tkwię w domu, co mnie cieszy i chce być zcorkami jeszcze aż druga pójdzie do przedszkola, ale chcę też rozwijać się jako blogerka. Niewielu bliskich mi kibicuje, mało kto wie, jak to jest dla mnie ważne. Ale myślę, że znalazłam to, w czym czuje, że się spełniam. Dziękuję 😃

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl