Lubię długie zimowe wieczory. Czas odrobinkę spowalnia…

   Przesuwamy czas o godzinę do tyłu…i zaczyna się narzekanie wszystkich wokoło, że znowu takie długie, nudne wieczory i  że tak wcześnie robi się ciemno.  Co my będziemy robić z dzieciakami? Ani na podwórko wyjść nie można bo wybija godzina 16.00 i już zapada zmrok. A ja sobie wtedy tak myślę z uśmiechem na twarzy –  w końcu nasze dzieciaki będą spędzać więcej czasu z tatą, bo taka praca, w której godzina powrotu do domu uzależniona jest od pory roku. Jak dla mnie, to może być nawet metr śniegu i -15 st, przeżyję jakoś drapanie szyb w samochodzie, odśnieżanie podwórka czy powolną jazdę samochodem. Nie przeszkadza mi to, bo wiem, że wtedy mój L. będzie więcej przebywał w domu. Czekam na to z niecierpliwością. Tęsknota za Nim trochę sobie odpocznie, bo przecież będę Go miała na wyciągnięciu ręki. Wreszcie możemy spokojnie usiąść na sofie i pogadać o naszych sprawach, możemy też razem gdzieś wyskoczyć wieczorkiem – w piątkę, no i ja mam więcej czasu na obowiązki domowe czy nawet mam czas tylko dla siebie, bo L. może zająć się dzieciakami. U nas wtedy czas jakby odrobinę spowalnia. Wieczory stają się takie NASZE. Jest jakoś tak spokojniej. 

  Zawsze dbam o to, żeby chociaż jeden posiłek w ciągu dnia był wspólny. Mamy swój rytm dnia, trochę inny niż mają wszyscy wokoło, chociażby dlatego, że główny posiłek- u nas obiadokolację, podaję dopiero gdy L. wraca z pracy. No i niestety czasem bywa tak, że długo już czekając na tatę, dzieciakom burczy w brzuchach, więc zajadamy bez niego. A o tej porze roku nie ma z tym problemu. Gdy się ściemnia, wiemy, że tata zaraz będzie, nie musimy go ciągle wypatrywać. Wtedy zawsze razem zasiadamy przy stole i od razu wszystko lepiej smakuje.

   Problemu z nudą też raczej nie ma. Teraz nasze córki chodzą już do szkoły, więc wiadomo, że mają dość sporo obowiązków, w których trzeba im pomóc, ale jednak częściej znajdujemy czas na wspólną zabawę, na obejrzenie dobrego filmu czy na wspólny spacer, nawet w środku tygodnia!! Spacerowanie w świetle latarni jest przecież bardzo przyjemne, szczególnie zimą kiedy jest biało dookoła. Częściej przebywamy razem, bo dziewczyny  nie uciekają na podwórko czy do koleżanek. Wykorzystujemy ten czas tylko dla siebie. Najlepsze są piątkowe wieczorki, nastaje taki spokój, luz od pracy i szkoły. Dzieciaków nie trzeba gonić do lekcji, można trochę odpocząć psychicznie. Przyrządzamy razem cieplutki kisiel z herbatnikami, siadamy razem i wtedy wszystko to, co miałam zrobić schodzi na drugi tor. Chwilo trwaj!! Dziewczyny wtulają się w tatę, Misiek Junior biega i prezentuje nam swoje nowe triki, a ja patrzę na nich i wtedy zdaję sobie sprawę, po raz kolejny z resztą, co tak naprawdę jest dla mnie najważniejsze.k0swnevo_wk-worthy-of-elegance

    Uwielbiam, gdy jesteśmy wszyscy razem i dlatego lubię długie zimowe wieczory, bo wtedy takich naszych chwil jest najwięcej. L. wraca z pracy i jest NASZ!! bo przecież zimą prace w ogrodzie odchodzą w zapomnienie więc chociaż te obowiązki o tej porze roku praktycznie całkowicie odpadają. Jak każdy chyba, uwielbiam gdy nadchodzi wiosna, kiedy świat staje się znowu kolorowy, ale póki co korzystam z tych długich wspólnych wieczorów.

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

  • Justyna
    28 grudnia 2016 at 12:26

    Zima ma w sobie coś magicznego. Zamiast biegać, jeździć rowerem czy organizować pikniki siadam pod kocem z gorącą czekoladą i nadrabiam zaległości książkowe… Cały rok na to czekam 🙂

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

#goodfood#romantic#evening#
Instagram
#love#my#you#happy#nicedays
wrzosowo
#croatia#dinner#zdrówko#vine
#córka#mama#wakacje2017#thebest#smazingplazing
Instagram
#wakacje#kocham#chorwacja2017#relaks#słońce#plaża#mąż#żona
Nin Croatia

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl