Matka potwór….. To ja !!

Jak każda mama zrobiłabym dla swoich pociech wszystko, ale nie oznacza to, że z moich ust nigdy nie pada słowo „nie”. To słowo nawet bardzo często jest wypowiadane przeze mnie w kierunku moich dzieciaków. Tak, są rzeczy których zabraniam i to stanowczo. Zabraniam, ale nie dlatego, że mam na to akurat w danym momencie ochotę, lecz dlatego, bo uważam, że tak będzie dla nich lepiej i póki mam nad Nimi jakąkolwiek kontrolę, będę to robić i wiem, że robię to dla Ich dobra. Co z tego Oni sami wywnioskują zobaczymy.

Matka potwór to ja !!

 

Są momenty, że tak się właśnie czuję bo moje dzieci proszą, a ja stanowczo mówię „NIE”. Używam tego słowa w naszych czterech ścianach, ale również w towarzystwie innych osób. A towarzystwo czasem dziwnie patrzy, no bo przecież jak to tak. Inne dzieci mogą , a moje nie?? Dokładnie, moja Trójca nie może:

-tonami jeść słodyczy

-pić napoi typu coca-cola

-jeść chipsów

-spędzać całych dni poza domem

-korzystać z internetu bez naszej wiedzy

I dla mnie to nie jest dziwne. Dla mnie to jest normalne, gdyż w tym momencie chronię swoje dzieci od tego co czyha na nie tuż za rogiem. Wiem, że przed wszystkim nie jestem w stanie Ich uchronić, ponieważ Oni stają się coraz bardziej samodzielni i coraz więcej czasu spędzają poza domem i niekoniecznie w naszym doborowym towarzystwie. Za jakiś czas to wszystko będzie w Ich rękach, a ja będę tylko obserwowała czy nasze wychowanie nie „poszło w las.” 

Póki co, przez większość czasu mamy nad Nimi kontrolę

I to My decydujemy co mogą, a co nie. Nie kupujemy dzieciom chipsów, ale też nie popadamy w panikę jeśli ktoś Ich tymi chipsami poczęstuje, bo przecież inne dzieciaki ganiają z chipsami jeszcze przed śniadaniem.  Aaaa, wróć… kupiłam chipsy podczas wakacji, moja wina, moja wina… 

Na co dzień nie pijemy w domu coca-coli. Ten napój ląduje na naszym stole podczas rodzinnych spotkań czy jakichkolwiek innych posiedzeń. Wtedy jednak my traktujemy to czarne coś jako napój dla dorosłych. Co wtedy robią z tym inni rodzice to już ich indywidualna sprawa. Nasze dzieci, mimo próśb, które oczywiście padają, słyszą NIE. I wtedy znowu czuję tą Ich złość, matka potwór nie pozwala !! 

O internecie, grach i w ogóle o korzystaniu ze sprzętów elektronicznych pisałam już TUTAJ. Stosujemy tzw limit czasowy, jak chyba większość rodziców, tak myślę. W dalszym ciągu jednak nie kumam tego, po co dziecku konto na portalach społecznościowych. Tutaj jestem potworem do potęgi, gdyż nawet nie akceptuję zaproszeń jakie wysyłają mi dzieci, które znam czy które znają moje córki.

Dzieciństwo nie powinno smakować samymi zakazami, zgadzam się z tym!! Nie powinno również smakować samowolką i brakiem szacunku do rodzica. Dzieciństwo powinno smakować dobrą zabawą, mamą, tatą, rodziną, beztroskimi chwilami, spokojem, uśmiechem na twarzy, zaspokajaniem ciekawości i radością z każdej małej rzeczy. Myślę więc, że słowo NIE chroniące moje dzieci przez złem, nie odbierze Im dzieciństwa. Zostanę więc tą matką potworem, a z czasem przestanę taką być, kiedy moje dzieci zrozumieją, że ten właśnie potwór chronił Ich jak tylko potrafił, przed czymś co mogło negatywnie wpłynąć na Ich zdrowie, rozwój czy życie. Nie dziw się więc, kiedy również w Twoim towarzystwie powiem swojemu dziecku NIE. Pozwól, że sama zdecyduję, co jest dla mojego dziecka dobre, nawet jeśli Ty twierdzisz inaczej. Uszanuj to. Ja szanuję.

Piątka

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

  • Karolina
    30 sierpnia 2017 at 19:40

    To normalne, że się odmawia dzieciom. Nie wszystko czego chcą jest dla nich dobre a rolą matki jest chronienie ich nawet przed nimi samymi. 🙂

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl