jesienny taras

Nasz jesienny taras -czyli zalety jesieni, jakie dostrzegam osobiście

Wróciło, po tak długim czasie, wróciło. Piękne, rozgrzewające i w momencie leczące z jesiennego przygnębienia. Nasze kochane słoneczko. Nie czarujmy się przecież, po tulu pochmurnych dniach, co ja piszę, pochmurnych?? Deszczowych w cholerę dniach, człowiek staje się uzależniony od kofeiny i zniechęcony do jakiegokolwiek działania. Jeszcze jeden taki dzień i uwierzcie mi, zaczęłabym chodzić do tyłu na kolanach, wyrywając sobie włosy z głowy. A za miesiąc idę na weselicho…i jakbym wyglądała…hmmm?

Dotarło do mnie, że to już jesień

Oj ciężko było pożegnać wakacje i wpaść w rytm ogarniania szkoły i zadań domowych. I nikt mi nie powie, że rodzice nie odpoczywają od szkoły podczas wakacji, ale o tym pisałam już tutaj. No odpoczywają, taka jest prawda. Nawet czasem bardziej niż dzieci, ale to nie o tym miałam pisać.

Tak kochani mamy jesień, którą osobiście lubię, ale taką jaką mamy od trzech dni, piękną, złocistą. Lubię drzewa kolorowe, lubię jesienne porządki w ogródku i jesienne spacery, już w towarzystwie kurteczek i cienkich szaliczków, ale za to przy szumie spadających kolorowych liści.

Lubię też nasz jesienny taras

I choć już mi brakuje tych długich ciepłych wieczorów, które właśnie najczęściej spędzaliśmy na naszym tarasie, to jeszcze popołudniowa kawka na świeżym powietrzu smakuje znakomicie :) W towarzystwie wrzosów, chryzantem, ozdobnych kapust i dyń robi się naprawdę przyjemnie, nawet kiedy ogarniają mnie myśli, że lada chwila to wszystko zasypie biały puch. Jesień jest naprawdę kolorowa i potrafi obudzić chęci do działania. I nawet kiedy pozwolą nam spać o godzinkę dłużej, a za oknem pojawią się jesienne mgły, trzeba będzie się z tym pogodzić. Taka kolej rzeczy, nie ma co narzekać, bo to niczego nie zmieni. Można jednak zacząć dostrzegać te pozytywne strony długich, zimnych i ciemnych wieczorów. Ja dostrzegam, dla nas ma to swoje zalety, a jakie zobacz tutaj. Może będziemy mieć dla siebie więcej czasu?? Może wreszcie nadrobimy zaległe spotkania?? Może przeczytasz wreszcie książkę, którą dostałaś w prezencie?? A może zwyczajnie przestaniesz wypowiadać bardzo popularne ostatnio słowa, że nie masz czasu i zadzwonisz, zainteresujesz się kimś, kto od dawna właśnie na to czeka.

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl