Nie wyobrażam sobie dostać zupełnie czystej kartki

Nie wyobrażam sobie dostać zupełnie czystej kartki

Chciałoby się czasem rozpocząć Nowy Rok z czystą kartką, zacząć wszystko od początku, uczyć się lepszych rzeczy, a o tych niepotrzebnych zapomnieć, poznać nowych ludzi, a tych źle na nas wpływających wykreślić z naszego życia. Marzenia o czystej kartce, gdzie nie ma zapisanych żadnych wydarzeń najczęściej przychodzą do głowy wtedy, kiedy życie toczy się nie tak jak byśmy tego chcieli, kiedy porażka goni porażkę, a każdy następny dzień nie przynosi żadnych szans na lepsze jutro.

Tak się jednak nie stanie.

Nikt z nas nie otrzyma czystej kartki swojego życia w prezencie noworocznym. Choć rozpoczynamy Nowy Rok, jakby nie było jest on zwyczajną kontynuacją Starego Roku. Moment ten można jednak potraktować jako motywację do poprawienia błędów czy ulepszenia grafiki naszego życia. A może będąc zadowolonym z tego co zostało osiągnięte po prostu kontynuować go bez jakichkolwiek zmian.

Osobiście nie wyobrażam sobie dostać zupełnie czystej kartki

Choć w minionym roku były ciężkie chwile, dni, a nawet tygodnie, ale przecież ile pięknych wspomnień zostałoby wymazane i ilu bliskich mi ludzi zaczęło by być mi obcych.

Dlatego moje wejście w Nowy Rok będzie kontynuacją Starego

Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że jest może ktoś, kto właśnie czyta moje słowa i chętnie zamówiłby w prezencie czystą kartkę, gdzie zostało wymazane wszystko co przeżył do tej pory. Dlatego jeśli należysz do tej grupy osób, życzę Ci takiego prezentu i żeby zostały tam zapisane same pozytywy. Czego jeszcze Wam życzę na ten Nowy Rok…. ano tych trzech rzeczy:

Trafnych wyborów

wynikających z Twoich potrzeb, a nie będących odpowiedzią na oczekiwania innych. Decyzji podejmowanych w zgodzie z samym sobą i pozytywnych konsekwencji tych decyzji, choć czasem muszą być i te błędne, no bo jakby nie było człowiek na błędach się  uczy.

Konsekwencji w dążeniu do celu

Jeśli w pewnej kwestii powiesz  A, to fajnie by było móc powiedzieć również B. Jeśli Twoje postanowienie czy  wybór życiowy zacznie okazywać się wielką górą lodową, niewyobrażalną do zdobycia, walcz z całych sił, żeby ten towarzyszący początkowym planom zapał  powrócił. Nie poddawaj się, a gdy przyjdą chwile zwątpienia zwyczajnie przeczekaj. Co za tym idzie, życzę Ci jeszcze

Wiary w siebie, w Twoje możliwości i pozytywnej samooceny

nawet gdy nikt inny poza Tobą w Ciebie nie wierzy, nawet gdy nie masz przy sobie nikogo, kto mógłby  Cię zmotywować do działania, nawet wtedy gdy nikt Ci nie kibicuje, jak i wtedy gdy ktoś kładzie Ci przysłowiowe kłody pod nogi.

Umiejętności odpoczywania

od codziennej bieganiny i powiedzenia sobie stop. Nie zawsze mamy siły, żeby nadążyć za pędem tego świata, co wcale nie oznacza, że jesteśmy gorsi od innych. Mamy prawo być zmęczeni, pracą, obowiązkami domowymi czy krzykiem dzieci. Mamy również prawo odpocząć, co w dzisiejszych czasem wbrew pozorom nie jest takie proste. Odpoczynek jest wręcz sztuką, na którą trzeba nauczyć się wygospodarowywać czas, dla własnego dobra.

Dążenia do spełniania swoich marzeń

gdyż to tylko one trzymają nas czasem przy życiu. Przede wszystkim posiadania marzeń i priorytetów, no i jakby nie były stopniowego ich spełnienia!!

Zdrowia dla Ciebie i dla Twoich najbliższym

bo czym byłoby bez nich to życie… Zdrowia jeszcze raz, bo bez zdrowia trudno byłoby osiągnąć to czego życzyłam Ci wcześniej.

Tego życzę Wam jak i sobie na Nowy Rok. Ja z pewnością będę kontynuować dbanie o to szczęście, które mam. Nie zabrakło również postanowień noworocznych, a w zasadzie póki co mam jedno i mam nadzieję, że moje pokłady bycia konsekwentnym nie zawiodą. Jakieś wielkie zmiany  raczej się nie szykują, u mnie owe były pod koniec Starego Roku, a teraz tylko chcę stawać się w nich doskonalszą.

Zatem, niech ten rok będzie Twoim rokiem, bogatym w dobre dla Ciebie doświadczenia. Wszystkie zaś piękne, jak i te gorsze chwile, żebyś mogła dzielić z ludźmi, którzy Cię szczerze wspierają.

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl