To również Twoja i moja zasługa

Przyznaję, jestem rodzicem, który interesuje się nauką swoich dzieci i ich wykształceniem. Dlaczego?? Prosta odpowiedź…Zależy mi żeby w życiu było im  dobrze, żeby potrafiły znaleźć w przyszłości  pracę swoich marzeń, żeby miały możliwość robić to, co tak naprawdę lubią, no i oczywiście żeby mogły się za to utrzymać. Zależy mi, żeby rozwijały swoje pasje i w miarę możliwości będziemy im w tym pomagać. Szkoła na wsi nie daje tyle możliwości rozwijania się, co szkoła w mieście ( ale o tym będzie innym razem), dzieci trzeba dowozić na jakiekolwiek zajęcia pozalekcyjne samochodem, więc żeby mogły rozwijać swoje zainteresowania, rodzice muszą włożyć w to wiele swojego czasu i energii. 

Dlatego piszę o tym dzisiaj, kiedy lada chwila Twoje dziecko zakończy kolejny etap. O Twoim i moim wkładzie w naukę naszych dzieci, w ich rozwój, w poszerzanie  horyzontów i możliwości rozwijania ich pasji. Oczywiście efekty pracy naszych dzieci widoczne na świadectwie końcowym, to w szczególności Ich zasługa. To One pracowały sumiennie cały rok szkolny. Jednak analizując cały ten czas, pomyśl ile Ty włożyłaś pracy w to wszystko!!! Jedne dzieci są takie, że trzeba im pomagać w domu, drugie zaś w zupełności radzą sobie same. Nauczyciel też nie jest równy drugiemu nauczycielowi. Jeden potrafi wytłumaczyć znakomicie wszystko na lekcji, a przy drugim dzieci nic nie kapują. Podejmujesz więc sama próby tłumaczenia dziecku niezrozumiałego tematu. Pomagasz odrobić pracę domową, kiedy dziecko przychodzi, ponieważ nie rozumie polecenia. Popatrz ile czasu poświęciłaś na to, żeby Twoje dziecko mogło cieszyć się z dobrej oceny. 

To również Twoja i moja zasługa, że nasze dzieci rozpoczynają wakacje z uśmiechem na twarzy wymachując świadectwem z czerwonym paskiem. Ty również masz swój wkład w Jego promocję do następnej klasy. Ty również przyczyniłaś się do tego, że ma wzorowe zachowanie na świadectwie czy że dostało nagrodę książkową lub stypendium za wysoką średnią ocen końcowych.

Będę świętować więc razem ze swoimi córkami. Również zasłużyłam !!! A co?? Może nie?? Poświęciłam swój czas, żeby im pomóc, przepytać przed sprawdzianem czy sprawdzić porządek w tornistrze. Nie raz przypominałam o sprawdzianach, kartkówkach czy pracach domowych, tak właśnie ja!! I Ty z pewnością również!!! Zaglądałaś codziennie na dziennik elektroniczny i śledziłaś ich postępy w nauce ale również pilnowałaś na kiedy mają przygotować różne pomoce naukowe, materiały plastyczne i załatwiałaś to wszystko migiem, no bo przecież trzeba było to wszystko na jutro.

Dlatego to co przyniesie Twoje dziecko na koniec roku szkolnego, to również efekty Twojej pracy!! Sugeruję więc i dla Ciebie w nagrodę dużą porcję lodów !! Za tak solidną pracę nagroda musi być !!!

 

Share on FacebookShare on Google+

Inne podobne wpisy

Jeden Komentarz

  • Marta
    23 czerwca 2017 at 12:18

    O tak Marysiu!!!
    Zgadzam się 100% że my też na to pracowaliśmy ale teraz odpoczniemy.Mi od września się zaczyna bo moje kolejne dziecko do pierwszej klasy idzie.pozdrawiam

Zostaw Komentarz

Autorka wpisów

Czarna Sowa

Rola mamy to obecnie najważniejsza rola jaką odgrywam w moim życiu. To moja rodzina zainspirowała mnie do przygody z blogowaniem. Na pewno znajdziesz tutaj coś dla siebie, zapraszam!!!

Zajrzyj także tutaj

Facebook - CzarnaSowa

Instagram

Napisz do mnie...

Jeśli masz chęć do podzielenia się z innymi Twoją radością lub smutkiem, a może znasz jakąś fajną historię z życia wziętą, napisz!! Ja z chęcią przekażę to dalej, w moich postach.

zBLOGowani.pl