Kamień Księżycowy

Kamień księżycowy /ang. Moonstone/ to przepiękny kamień o białym zabarwieniu z tajemniczą srebrzysto-niebieską poświatą pojawiającą się na jego powierzchni podczas obracania. Efekt ten /zwany też efektem adularyzacji/ przypomina księżycową poświatę .

Stąd pewnie wzięła się jego nazwa - Kamień Księżycowy /adular/, choć z samym Księżycem ma niewiele wspólnego. Należy do skaleni, czyli minerałów, które licznie występują w strukturze skorupy ziemskiej. Najpiękniejsze kamienie księżycowe pochodzą ze Sri Lanki oraz z Indii. Wydobywa się je także na Madagaskarze, w Birmie, Brazylii, Tanzanii, USA i Australii. Występują także w Rosji, Meksyku, Kanadzie, Szwajcarii i Finlandii. W Polsce bywają spotykane sporadycznie, w okolicach Jeleniej Góry.

  • Kamień Księżycowy związany jest z energią żeńską,
  • od wieków przypisuje się mu właściwości magiczne, zwiększa wrażliwość i intuicję,
  • rozbudza jasnowidzenie i jasno-czucie,
  • pomaga w komunikacji, także telepatycznej,
  • wspomaga i rozbudza rozwój duchowy,
  • stabilizuje emocje i zapewnia spokój, wspomaga w stanach lękowych i stresie,
  • energia ochronna dla kobiet - wpływa na układ hormonalny, zarówno w okresie dojrzewania jak i menopauzy. Wzmacnia kości, leczy skórę /także trądzik/. Jest pomocny w chorobach organów podbrzusza, także przy ciąży i porodzie. Łagodzi dolegliwości menstruacyjne, pomaga leczyć niepłodność /szczególnie na poziomie blokad psychicznych/. Kamień wzmacnia układ immunologiczny, harmonizuje tarczycę, reguluje przemianę materii. Pomaga przy zapaleniu jelit, cukrzycy, w problemach z ukrwieniem, a także w przypadku otyłości,
  • jest poszukiwanym i cenionym kamieniem kolekcjonerskim i jubilerskim. Noszony w postaci naszyjnika wpływa korzystnie  na funkcjonowanie tarczycy, leczy choroby gardła. Noszony w postaci kolczyków, koi migreny, likwiduje bezsenność, działa uspokajająco,
  • potrafi ostrzec swojego właściciela przed fałszywymi przyjaciółmi, nieszczerymi osobami - kamień księżycowy zmienia wówczas odcień swego koloru na ciemniejszy /w obecności takich osób/.

Znaki zodiaku: ♊ Bliźnięta ♦ ♋ Rak ♦ ♑ Koziorożec ♦ ♓ Ryby

W tarocie Gemstones & Crystals, Kamień Księżycowy przypisany jest - jak nietrudno zgadnąć - do XVIII arkanu - Księżyca.

Podobne wpisy:

Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież