Tarot Waite'a

Tarot Rider-Waite to najpopularniejsza i najlepiej opisana w literaturze talia kart Tarota. Posługuje się nią podobno 90% tarocistów, a na rynku przybywa coraz więcej talii inspirowanych na symbolice tych kart, tworzonych przez współczesnych autorów i grafików. Kiedy powstała, kto jest jej autorem i dlaczego jest tak popularna?

Gdzie mieszkają moje karty?

Każdy przechowuje karty po swojemu. Jedni zupełnie nie przywiązują do tego większej wagi, inni owszem - zapewniają dla każdej talii specjalny woreczek lub pudełko. Niektórzy pasjonaci tarota są monotematyczni, wierni jednej ukochanej talii kart, inni z kolei mają w posiadaniu całą ich kolekcję.

Głupiec

Głupiec /The Fool/ jest kartą oznaczoną numerem 0 i symbolizuje człowieka /dziecko/, który rozpoczyna drogę przez życie. Etapy tej drogi obrazują symbole zawarte w kolejnych kartach Wielkich Wtajemniczeń, ale Głupiec jeszcze o tym nie wie.

Mag

Mag /The Magician/ jest kartą oznaczoną numerem I i symbolizuje dążenie człowieka do kreowania własnej rzeczywistości, do poznawania własnych możliwości, ograniczeń oraz swojego celu w życiu. Człowiek ma świadomość bycia odrębną jednostką i jego działania są świadome.

Arkana Wielkie

Talia Tarota składa się z 78 kart i jest podzielona na dwie części - Arkana Wielkie i Arkana Małe. Słowo "arkana" /łac. arcana = tajemnica, sekret/ to inaczej wtajemniczenia, które oznaczają szczegóły jakiejś wiedzy lub umiejętności dostępne tylko nielicznym znawcom danej dziedziny /w tym przypadku Tarota/.