Tarot Familiars

Dziś, talia nie nowa i nie stara - Tarot Familiars. Zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia i będąc posłuszna intuicji, kupiłam ją natychmiast. Autorką wizerunków na kartach jest brytyjska ilustratorka Lisa Parker.

Tarot of the Magical Forest

Tarot Magicznego Lasu to talia, która niedawno pojawiła się w mojej kolekcji, okazuje się - wcale nie jest nowością. Ja ją w każdym razie odkryłam dla siebie teraz. Zauroczyły mnie bardzo wymowne ilustracje, których bohaterami są małe zwierzątka. Wciąga nas ich rzeczywistość, jaką jest Magiczny Las. Stajemy się świadkami ich przygód, które tak naprawdę okazują się zdarzeniami z naszego życia, z naszej własnej rzeczywistości.

Ancestral Path Tarot

Nowy rok - nowa talia. Zobaczyłam w sieci przegląd tych kart, a obrazy na nich mnie zauroczyły. Talia nazywa się Ancestral Path Tarot, a jej autorką jest Julie Cuccia-Wats. W tłumaczeniu na język polski można przyjąć, że jest to Tarot Ścieżki Przodków.

Moje talie kart tarota

Oto talie kart tarota, które tworzą moją niemałą już kolekcję. Tak jak mam słabość do książek, podobnie jest z kartami. Od dziecka mnie fascynowały. Najpierw lubiłam oglądać karty do gry dziadka, dotykać je, układać, rysować postacie wg wizerunków na kartach ...

Smith-Waite Tarot - Centennial Edition

Talię, którą chcę dziś przedstawić zna każdy kto choćby trochę interesuje się tarotem. Smith-Waite Tarot - Centennial Edition to jedna z wielu odsłon Tarota Waite'a. W 2009 roku talia ta została wydana przez US Games wraz z pamiątkowym zestawem "The Pamela Colman Smith Commemorative Set (Rider Waite)"z okazji setnej rocznicy publikacji pierwszej talii Waite'a w 1909 roku. Zestaw ten opiszę dokładnie przy okazji jego prezentacji w osobnym artykule.