Hanson-Roberts Tarot

Kolejna talia, którą chciałabym przedstawić to Hanson-Roberts Tarot i jest to zupełnie nowy nabytek w mojej tarotowej kolekcji. Autorką talii jest amerykańska artystka Mary Hanson-Roberts.

Według informacji zawartych w dołączonej mini-książeczce, graficzka poświęciła osiem miesięcy na wykonanie 81 obrazów kart /78 kart AW i AM + rewers + 2 karty wstępu i zakończenia/. Oryginalne prace są dwa razy większe niż te na kartach. Namalowane zostały kredkami, co biorąc pod uwagę rok wykonania, jest w pełni zrozumiałe. Jestem pełna podziwu dla jej talentu.

Karty zostały wydane pierwszy raz w 1985 r., a moje drugie wydanie pochodzi z 2004 r. Jak widać na zdjęciu, całość zapakowana jest w tradycyjne kartonowe pudełeczko. Do kart dołączona jest mini książeczka. Rewers nie zdradzi czy wyciągana karta jest w wersji prostej czy odwróconej - to informacja istotna dla osób odwracających karty.

Karty zostały wydrukowane na dość grubym i sztywnym papierze średniej klasy. Tasują się bardzo dobrze, szczególnie, że mieszczą się bez problemu w niedużej damskiej dłoni. Są bardzo poręczne. Artystka oparła swoje projekty na grafikach Pameli Colman Smith z talii Tarota Rider-Waite. Obrazy na kartach są bardzo wymowne, dzięki czemu ich odczyt jest intuicyjny i zrozumiały, także dla początkującego tarocisty. Talia jest bardzo kolorowa, ciepła i przyjazna. Podpisy każdej z kart są w 5 językach - angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim. Minusem dla niektórych osób mogą być białe ramki. Można je obciąć lecz wtedy karty będą naprawdę malutkie, przybiorą rozmiar mini talii 5,2 x 9,2 cm.

ZESTAWIENIE INFORMACYJNE:

  • AUTOR: Mary Hanson-Roberts
  • TYTUŁ: Mary Hanson-Roberts Tarot
  • WYDAWCA: U.S. Games System, Inc.
  • ROK WYDANIA: 2004, wydanie II
  • WYMIARY: 6 x 10 cm
  • KSIĄŻKA: mini-książeczka
  • OPAKOWANIE: nietrwałe kartonowe pudełko

Kilka zdjęć prezentujących karty:

 Na filmiku poniżej można zobaczyć cała talię karta po karcie

Podobne wpisy:

Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież