Tarot Robert Lichodziejewski

Tarot Robert Lichodziejewski

Talia, którą chcę przedstawić na początek nie była pierwsza w mojej kolekcji kart tarota i nie jest jedną z najnowszych, za to wciąż moja ulubiona. Mimo zachwytu nad innymi taliami, ta mieszka osobno, nie w dużej komodzie z innymi taliami lecz w drewnianej szkatułce, w szufladzie szafki przy łóżku.

Zawsze gotowa by po nią sięgnąć, zawsze pod ręką. Polubiłyśmy się od pierwszego wejrzenia, od pierwszego dotyku. Talia oparta jest na tradycyjnej symbolice A.E. Waite'a i P. Colman Smith, a interpretacja autora jest wyjątkowa.

Kolory na kartach są nasycone. Piękne, przemawiające do intuicji grafiki. Talia będzie odpowiednia zarówno dla początkujących pasjonatów tarota jak i dla zaawansowanych. Dla mnie jest to jedna z najładniejszych polskich talii i mam nadzieję, że Wam także przypadnie do gustu.

Talia posiada także pewne minusy. Otrzymujemy ją w zwykłym kartonowym pudełku, jak widać na zdjęciu poniżej, niezbyt trwałym, dlatego w zasadzie natychmiast trzeba znaleźć dla kart nowe "mieszkanie", np. woreczek lub pudełko. Karty zostały wydrukowane na średniej jakości papierze, są dość miękkie. Wolałabym też, aby nie miały białych ramek. Fajnie, jeśli talii kart towarzyszy książka. Tutaj niestety jej brak. Miłość jednak nie wybiera - bardzo lubię tę talię i nic na to nie poradzę.

Oto link do strony autora, gdzie min. można zobaczyć 40 z 58 kart tej pięknej talii:

Blog Robert Lichodziejewski

ZESTAWIENIE INFORMACYJNE:

  • AUTOR: Robert Lichodziejewski
  • TYTUŁ: Tarot
  • WYDAWCA: Studio Astropsychologii
  • ROK WYDANIA: 2009
  • WYMIARY: 8 x 13,5 cm
  • KSIĄŻKA: brak
  • OPAKOWANIE: nietrwałe kartonowe pudełko

Kilka zdjęć prezentujących karty z tej barwnej talii:

 Podobne wpisy:

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież