Tarot - Twój klucz do przyszłości

Jest wiele książek o tarocie, które warto przeczytać. Zastanawiałam się, którą z nich jako pierwszą przedstawić w Magicznej Bibliotece. Może tą, którą przeczytałam jako ostatnią? Niech będzie właśnie ta. Autorem jest Sergiusz Kizińczuk, a tytuł brzmi "Tarot - Twój klucz do przyszłości".

Na okładce widnieje jeszcze podpis "Tylko dla tych, którzy chcą odkryć prawdziwe oblicze tarota". Nie jest to nowość na rynku książek o tej tematyce, raczej "staroć " z 2006 r. Lubię właśnie takie perełki, których nakład został wyczerpany, dostępne z drugiej ręki lub wygrzebane w antykwariacie.

Przeczytałam notkę "Od autora" i dalej nie mogłam już się oderwać od lektury. Sprawił to język, jakim posługuje się autor. Czytelnik ma wrażenie jakby słuchał opowieści, ciekawej bardzo - o historii tych niezwykłych kart, o tym co kryją w sobie poszczególne karty Arkan Wielkich i Małych, jak robić rozkłady kart i jak je interpretować. Ponadto wiele cennych wskazówek i porad, które mogą zainteresować każdego tarocistę.

Książka świetna dla początkujących i ciekawa dla bardziej zaawansowanych miłośników tarota. Nauki przecież nigdy dość. Poniżej zamieszczam spis treści, którego pozycje jasno i dokładnie przedstawiają zawartość książki. Lekturę bardzo polecam.

SPIS TREŚCI

OD AUTORA
WPROWADZENIE

 1. KRÓTKI RYS HISTORYCZNY, CZYLI SKĄD SIĘ WZIĘŁY KARTY TAROTA
 2. WYBIERAMY TALIĘ DLA SIEBIE
 3. UCZYMY SIĘ POSTĘPOWANIA Z KARTAMI
 4. CZAS WRÓŻENIA I MIEJSCE PRACY Z KARTAMI
 5. PODSTAWOWE ZASADY ETYKI PRACY Z KARTAMI
 6. ZNACZENIE I INTERPRETACJE KART ARKANÓW WIELKICH
 7. UCZYMY SIĘ INTERPRETACJI KART
 8. TAROT MEDYTACYJNY ALBO MEDYTACJA Z KARTAMI TAROTA
 9. ZACZYNAMY WRÓŻYĆ, CZYLI ROZKŁĄDY KART
 10. INTERPRETACJE ARKANÓW MNIEJSZYCH
 11. BHP TAROCISTY, CZYLI UNIKAMY PROBLEMÓW
 12. PODSUMOWANIE

ZAKOŃCZENIE

 

Internetowe Wydawnictwo Złote Myśli, Wydanie I, 2006 r.

 

Podobne wpisy:

 Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież