Czarna Sowa

Skąd się wzięła Czarna Sowa? Z mojego dzieciństwa i z przyciągania do sów - tej konkretnej i w ogóle. Konkretna sowa to pamiątka rodzinna, baaardzo stara, jeszcze przedwojenna. Stała na starej szafie u moich ukochanych dziadków. Wzajemne przyciąganie i fascynacja sową musiało nastąpić od kiedy tylko mogę sięgnąć pamięcią.

Dziadek sadzał mnie małą na wysokiej starej szafie obok tej sowy. I siedziałyśmy tak sobie razem godzinami, a dziadkowie mieli spokój. Los mnie jednak z sową rozdzielił na wiele, wiele, wiele lat.

Nie widywałam jej lecz wracała do mnie we wspomnieniach, opowiadałam o niej moim córkom i nie przypuszczałam, że ją jeszcze zobaczę, a jeszcze bardziej nie myślałam, że razem zamieszkamy. W tym roku, po 50 latach rozłąki, odnalazłyśmy się i sowa mieszka w moim domu, na mojej, także starej /choć innej niż tamta/ szafie. Myślę, że przyciąganie do sowy było zapowiedzią mojej miłości do książek, ezoteryki, przyrody i zwierząt, a w szczególności do kotów i sów. 

Kiedy postanowiłam założyć stronę internetową, zastanawiałam się jak ją nazwać, czy też jaki przyjąć pseudonim. Teraz już wiadomo skąd się wzięła Czarna Sowa. Graficzne logo strony wykonała dla mnie moja córka.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież