Rozkład na nową talię

Kiedy trzymam w rękach nową talię tarota, kiedy oczyszczę ją już nad płomieniem świecy, oglądam ją z zaciekawieniem karta po karcie, wczuwam się w klimat talii, zastanawiam się czy i jak obrazy na kartach do mnie przemówią. To taki moment rozmowy z talią, a skoro tak, warto posłuchać co talia mi powie od siebie?

Mini rozkład na 3 karty:

  1. Jaką jesteś talią? Jaki jest twój charakter?
  2. Jak będą wyglądały nasza współpraca i porozumienie?
  3. Czego mogę się od ciebie nauczyć?

Takie pytania na początek, a może być ich więcej. Wszystko zależy od nas i o co chcemy talię zapytać.

Jako przykład, rozmowa z talią Smith-Waite Tarot - Centennial Edition, którą opisałam wcześniej w artykule tutaj. A oto jaką odpowiedź otrzymałam:

  1. Jaką jesteś talią? Jaki jest twój charakter? - zapomniałam przed potasowaniem usunąć z talii 2 nie tarotowe karty i oto jedna z nich wyszła jako odpowiedź na pytanie o charakter talii. Pomyślałam, skoro taka karta się wylosowała, powinnam przyjąć ją jako odpowiedź. Cóż, mam do czynienia z talią uniwersalną, z długą tradycją, z której korzystały pokolenia. Jest ciepła i przyjazna, płynie z niej nauka i doświadczenie. Jeśli z niej skorzystam, wiele mogę się nauczyć.
  2. Jak będą wyglądać nasza współpraca i porozumienie? - w odpowiedzi wyszedł Arkan Wielki Słońce. Wspaniale więc, nie może być lepiej.
  3. Czego mogę się od ciebie nauczyć? - jako odpowiedź otrzymałam 6 Kielichów. Karta mówi mi, że spotkanie z tą talią to jak spotkanie z kimś, kogo znałam od zawsze, z kimś - z kim łączy mnie więź i porozumienie, spotkanie ze swoim wewnętrznym dzieckiem i głosem intuicji.
  4. Myśl podsumowująca - dla mnie talia ma osobowość, jest niezwykła przez swoje wnętrze i przekaz. Wizualnie obrazy mogą wydawać się przestarzałe i mało konkurencyjne dla obecnie wydawanych, pięknie ilustrowanych talii. Można nie zakochać się w niej od pierwszego wejrzenia lecz jej wartość i siłę odczuwa się przez dotyk i obcowanie z kartami.

Poodobne wpisy:

Tagi:

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież